پرینتر کانن | نمایندگی کانن | نمایندگی Canon

canon iran
7 min readJun 16, 2021

--

پرینتر کانن

پرینتر‌های کانن جزو اصلی‌ترین محصولات این شرکت Canon می‌باشند. این پرینتر‌ها به علت کیفیت بالای خود توانسته‌اند متقاضیان زیادی را در بازار به خود اختصاص دهند. همچنین پرینتر‌های این شرکت به علت ساختار کاربر پسند و ساده خود، نظر اکثر مشتریان را به خود جلب کردند. همچنین پرینتر کانن در مدل‌های مختلف در بازار عرضه می‌شود. هرکدام از مدل‌های پرینتر کانن دارای ویژگی‌ها، معایب و مزایایی هستند. کاربران می‌توانند برحسب بودجه و نیاز خود، مناسب‌ترین پرینتر کانن را انتخاب کرده و مورد استفاده خود قرار دهند. ولی مزیت‌های این پرینت‌ها فقط در کیفیت بالا خلاصه نمی‌شود.

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این پرینتر‌ها، خدمات پس از فروششان می‌باشد. اگر شما از کاربران پرینتر کانن باشید و یا قصد خرید آن را دارید، می‌توانید در صورتی که با خرابی و مشکلاتی در دستگاه خود روبرو شدید، از خدمات پس از فروش تعمیراتی پرینتر بهره‌مند شوید. نمایندگی کانن دائماً در تلاش است تا کاربران خود را از هرگونه خدمات تعمیراتی فرعی بی‌نیاز کند. در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل انواع پرینتر‌ کانن و همچنین ویژگی‌های نمایندگی کانن بپردازیم.

با ما همراه باشید …

انواع پرینتر‌های کانن:

پرینتر‌های کانن به سه دسته تقسیم می‌شوند. هرکدام از آن‌ها کارایی و کیفیت منحصر به فرد خودشان را دارند. در ادامه به بررسی نقاط قوت و ضعف و همچنین مشخصات هرکدام بپردازیم.

پرینتر جوهر افشان:

این پرینتر‌ کانن جزو اولین محصولات این شرکت می‌باشند که از زمان شروع فعالیت کانن، تولید شدند. این مدل پرینتر کانن تقریباً قدیمی می‌باشد ولی همچنان مورد استفاده افراد زیادی قرار می‌گیرد. این دستگاه‌ها با جوهر‌های مخصوصی عملیات چاپ را انجام می‌دهند. درون این پرینتر‌ها بخشی به نام کارتریج وجود دارد که دارای مخازنی مخصوص قرار‌گیری این جوهر‌ها می‌باشد. عملکرد پرینتر با این جوهر‌ها و به کمک بخش‌های دیگری از دستگاه انجام می‌شود. بعد از اینکه تصویر مورد نظر برای چاپ انتخاب شد، دستگاه شروع به آنالیز اولیه آن می‌کند. در ادامه میزان جوهری که برای چاپ نیاز می‌باشد به بخشی به نام درام منتقل می‌شود. درام به کمک بخشی به نام هد، عملیات چاپ و جاگذاری جوهر در بخش‌های مختلف برگه را انجام می‌دهد. در این بین چهار رنگ اصلی مشکلی، آبی، قرمز و زرد با هم ترکیب شده و بر روی بخش‌های مختلف قرار می‌گیرند.

در نهایت با کمک بخشی از دستگاه، میزان حرارت مشخصی به برگه داده می‌شود و جوهر‌ها بر روی صفحه خشک می‌شوند. در نهایت عملیات چاپ انجام می‌شود و برگه از پرینتر خارج می‌شود. این پرینتر کانن قیمت پایین‌ تری نسبت به مدل‌های پیشرفته‌تر دارد. همچنین قیمت مواد مصرفی جوهری آن‌ها پایین‌تر از مواد مصرفی مدل‌های دیگر می‌باشد. ولی یکی از نقاط ضعف این پرینتر‌ها، کیفیت متوسط چاپ در آن‌ها می‌باشد. این پرینتر کانن از کیفیت متوسط و قیمتی به صرفه برخوردار می‌باشد. همچنین یکی دیگر از نقاط ضعف پرینتر‌ جوهر افشان ، حجم کم مخازن کارتریج آن‌ها می‌باشد. به این سبب باید در تعداد دفعات بیشتری نسبت به مدل‌های دیگر آن‌ها را شارژ کرد. اگر به یک پرینتر برای فعالیت‌های خود نیاز دارید و در عین حال بودجه کمی ‌دارید و کیفیت بالای چاپ مد نظرتان نیست، این پرینتر می‌تواند مناسب‌ترین گزینه برای شما باشد.

پرینتر لیزری:

پرینتر لیزری هم دارای بخشی به نام کارتریج می‌باشد که در مخازن آن مواد مصرفی برای چاپ قرار می‌گیرند. یکی از فرق‌های اساسی کارتریج این پرینتر با مدل قبلی در مواد مصرفی آن‌ها می‌باشد. مواد مصرفی این پرینتر کانن نوعی پودر خاص به نام تونر می‌باشد. تونر‌ها موادی پودر مانند هستند که در رنگ‌های اصلی قرمز، آبی، زرد و مشکی عرضه می‌شوند. تونر‌ها نقش جوهر را در پرینتر لیزری ایفا می‌کنند. روال چاپ به شباهت‌هایی با نوع جوهر افشان دارد. با این تفاوت که به جای جوهر، تونر‌ها توسط کارتریج به بخش‌های درام و هد منتقل می‌شوند. بعد از آنالیز و مشخص شدن رنگ‌بندی تصویر، تونر‌ها با هم ترکیب شده و در بخش‌های مختلف تصویر قرار می‌گیرند.

در نهایت تصویری به عنوان خروجی از پرینتر خارج می‌شود. پرینتر لیزری کانن به دلیل نوع مواد مصرفی خود و همچنین ساختار دقیق و حساس، از کیفیت چاپ بسیار بالاتری نسبت به مدل جوهر افشان برخوردار می‌باشد. به سبب اینکه کنترل تونر‌ها برای چاپ راحت‌تر از کنترل جوهر می‌باشد، طبیعتاً دقت و کیفیت چاپ در خروجی تصاویر کاملاً مشهود است. لازم به ذکر است که ظرفیت مخازن کارتریج این مدل پرینتر بیشتر از مدل قبلی می‌باشد.

پس این پرینتر کانن برای چاپ‌هایی با کیفیت بالا بسیار مورد مناسب‌تری نسبت به مدل قبلی می‌باشد. البته باید این مورد را ذکر کرد که این پرینتر کانن از قیمت بالاتری برخوردار می‌باشد. همچنین تونر‌ها قیمت بالاتری نسبت به جوهر‌ها دارند. از این رو هزینه‌های این پرینتر برای خرید و استفاده بالاتر خواهد بود. اگر فعالیت‌های شما وابسته به پرینتر است و کیفیت بالا در چاپ مد نظر شماست، این پرینتر کانن می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. نمی‌توان به پرینتر لیزری به عنوان یک پرینتر اقتصادی و به صرفه نگاه کرد. ولی در حال حاضر این مدل جدید‌تر از مدل قبلی می‌باشد و بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پرینتر سه بعدی:

در حال حاضر پیشرفته‌ترین مدل پرینتر‌ کانن، پرینتر سه بعدی می‌باشد. این تکنولوژی خارق العاده توانسته توجه اکثر مردم جهان را به خود جلب کند. همان‌طور که از نامش پیداست، این مدل پرینتر طرح‌هایی سه بعدی را تولید کرده و در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. از این رو این پرینتر مورد بسیار مناسبی برای مدل‌سازی‌های مختلف می‌باشد. یکی از استفاده‌های روتینی که از این پرینتر کانن می‌شود، مدل‌سازی‌های پزشکی می‌باشد. همچنین در مدل‌سازی‌های مهندسی برای ساختمان‌سازی، جاده‌سازی، معماری و… کاربرد فراوانی دارد. در زمینه‌های هنری نیز این پرینتر علاقه مندان زیادی دارد و می‌توان با آن مدل‌های هنری و سازه‌ای مختلفی را تولید کرد. البته به دلیل عملکرد جالبی که این پرینتر دارا می‌باشد، بسیاری از افراد از آن برای سرگرمی و تزیین بخش‌های مختلف خانه خود استفاده می‌کنند. نحوه عملکرد این پرینتر با مدل‌های قبلی بسیار متفاوت می‌باشد.

پرینتر سه بعدی با استفاده از کامپوزیت‌ها و مواد پلاستیکی اقدام به تولید طرح‌های سه بعدی می‌کند. ابتدا باید فایلی سه بعدی در اختیار پرینتر قرار بگیرد. سپس پرینتر آن را به دقت آنالیز می‌کند و لایه‌های مختلفی را برای آن در نظر می‌گیرد. این پرینتر به میزانی که برای تولید طرح سه بعدی نیاز است، با بخش مخصوصی پلاستیک و کامپوزیت‌ها را ذوب می‌کند. بعد از آن مواد ذوب شده به قسمت چاپ در پرینتر منتقل می‌شوند. در نهایت پرینتر با دقت زیادی هر یک از لایه‌های تعیین شده را با این مواد پر می‌کند.

در نتیجه طرحی سه بعدی از جنس پلاستیک به عنوان خروجی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. با توجه به کارایی منحصر به فرد این دستگاه، این پرینتر کانن قیمت بسیار بالایی دارد. همچنین مواد مصرفی این پرینتر پلاستیک‌های مخصوصی می‌باشند که از قیمت بالایی برخوردار هستند. به همین علت این پرینتر بیشتر مخصوص فعالیت‌هایی می‌باشند که به مدل‌سازی‌های دقیق و سه بعدی نیاز دارند.

نمایندگی پرینتر کانن:

تا اینجا با انواع پرینتر‌های کانن آشنا شدیم و نقاط قوت و ضعف و کارایی هرکدام را برای شما متذکر شدیم. اگر شما از کاربران پرینتر‌ها کانن باشید، به احتمال زیاد تا مدت طولانی با مشکلاتی از بابت خرابی دستگاه خود روبرو نخواهید شد. ولی این دستگاه‌ها هم مانند هر دستگاه هوشمند دیگر ممکن است دچار خرابی‌هایی شوند و در عملکرد آن‌ها اختلال ایجاد شود. در این صورت شما باید به نمایندگی تعمیر پرینتر کانن مراجعه کرده تا در سریع‌ترین زمان پرینتر شما تعمیر شده و در اختیار شما قرار بگیرد.

هزینه های پایین :

یکی از مزیت‌های بزرگ نمایندگی Canon نسبت به سایر مراکز تعمیرات فرعی، هزینه‌های پایین تعمیرات می‌باشد. اگر با خرابی پرینتر خود مواجه شوید، نیازی نیست نگران هزینه‌های بالای تعمیرات دستگاه خود باشید. نمایندگی تعمیر پرینتر Canon این بستر را برای شما فراهم کرده که بتوانید بهترین خدمات تعمیراتی را با کمترین هزینه دریافت کنید.

افراد متخصص :

یکی دیگر از مزیت‌های نمایندگی، وجود افراد متخصص می‌باشد. در نمایندگی کانن، کارشناسان مجرب و متخصصی حضور دارند. آن‌ها ابتدا عیب‌یابی‌های اولیه را انجام می‌دهند. سپس بعد از مشخص شدن بخش‌های معیوب، اقدام به تعمیر تخصصی می‌کنند. در نهایت شما می‌توانید با اطمینان کامل، دستگاه خود را در اختیار نمایندگی بگذارید. پرینتر کانن شما زیر نظر کارشناسان مجرب مجموعه تعمیر شده و در سریع‌ترین زمان در اختیار شما قرار می‌گیرد.

تعمیر در محل :

به عنوان یکی دیگر از مزیت‌های نمایندگی کانن ، باید به خدمات تعمیر در محل اشاره کرد. خدمات تعمیر در محل به منظور راحتی هرچه بیشتر کاربران و تسریع تعمیرات دستگاه‌های آن‌ها ارائه می‌شود. برای استفاده از این خدمات، فقط کافیست با نمایندگی تعمیرات کانن تماس گرفته و درخواست خود را ثبت کنید. سپس نمایندگی در اولین فرصت کارشناسی را به محل مورد نظر شما اعزام می‌کند. کارشناس عیب‌یابی‌های اولیه را انجام می‌دهد و در نهایت دستگاه شما را به صورت تخصصی تعمیر می‌کند. احیاناً اگر پرینتر کانن شما نیاز به تعمیرات تخصصی‌تر و تعویض قطعات جانبی داشت، کارشناس آن‌ را به نمایندگی منتقل می‌کند. در آنجا تعمیرات تخصصی بر روی دستگاه انجام می‌گیرد. در نهایت دیگر نیازی نیست تا متحمل دردسر‌های رفت و آمد و نقل و انتقال دستگاه خود شوید. کافی است در صورت نیاز با نمایندگی تماس حاصل فرمایید و درخواست خود را ثبت کنید.

نتیجه‌گیری:

در این مقاله به بررسی مدل‌های پرینتر کانن و مزیت‌های نمایندگی Canon پرداختیم. اگر شما قصد خرید یک پرینتر را دارید، با توجه قبه مطالب نکات ارائه شده، می‌توانید بر حسب نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب کرده و از طریق نمایندگی با مناسب‌ترین قیمت، اقدام به خرید آن کنید. اگر هم از کاربران پرینتر‌های کانن هستید، در صورتی که با مشکلاتی در عملکرد دستگاه خود روبرو شدید، کافی است با نمایندگی ارتباط برقرار کرده تا دستگاه شما در سریع‌ترین زمان با مناسب‌ترین قیمت و به صورت کاملاً تخصصی توسط کارشناسان مجرب نمایندگی تعمیر شود و دوباره در اختیار شما قرار گیرد.

تشکر از وقتی که برای مطالعه این مطلب اختصاص دادید

Originally published at https://www.canoniran.com on June 16, 2021.

--

--

canon iran
0 Followers

نمایندگی رسمی کانن در ایران